Tasarımcımız Olun

Tasarımcımız Olmak İster misiniz?

GeyiG Atölye; Tasarımcıların çalışmalarını bir araya topluyor. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun veya kendine bu alanda güvenen tüm tasarımcı adaylarına, herhangi bir yerde çalışan veya yalnızca bizim tasarımcımız olmak isteyen herkese fırsatlarını sunuyor.

Gelin, bu fırsatlardan nasıl yararlanacağınıza birlikte göz gezdirelim,

Yalnızca Tasarlıyorsan

Tasarlamaktan hoşlanıyorsan ve üretim için bir alanın yoksa bu taraf tam sana göre,

Süreç aslında çok basit, sen tasarla biz üretelim, her satıştan kar yüzdeni her ay hesabına gönderelim.

Tasarlayıp Üretiyorsan

Tasarlamaktan hoşlanıyorsan ve üretim için bir alanın varsa bu taraf tam sana göre,

Süreç aslında çok basit, tasarladığın ürünleri satışa çıkartalım, her satıştan maliyet tutarını ve kar yüzdeni her ay hesabına gönderelim.

Peki Süreçler Nasıl İşliyor?

 • Öncelikle aşağıda bulunan formu eksiksiz doldurup bize gönderiyorsun,
 • Bizler koşullarını değerlendirip sana dönüş bildiriyoruz,
 • Sonuç olumlu ise bizimle 2 aylık deneme sürecin başlamış oluyor,
 • Bu süre zarfında marka kimliğimize uygun çalışmaları, önerdiğin yapı ve malzemeler ile ön gördüğün üretim yöntemlerini bize anlatacak paftalar halinde gönderiyorsun,
 • Bizler değerlendirmeye alıyor, uygun görüldüğü taktirde üretime geçip gerekli çalışmaları başlatıyoruz,
 • Satışa çıktığı andan itibaren her siparişin için ön görülen sabit yüzde oranında ücretini aylık düzenli olarak hesabında buluyorsun.

Bu süreçte her iki tarafa da düşen bazı sorumluluklar da oluşuyor. Bizler tasarladığın ve satışa çıkmış tüm ürünlerinin, o ay var olan satış rakamlarını sana bildiriyor, sen de yeni ürünler ve ürün geliştirmeler üzerinde çalışmalara devam ediyorsun.

Bu çalışma biçimi için gerekli “şartlar ve koşullar” ile ilgili maddeleri ve “sözleşme” (formun sonunda bulunmaktadır) detaylarını, aşağıda ki formu eksiksiz doldurup gönderdiğin taktirde kabul etmiş sayılacağını da unutmamalısın.

 • Öncelikle aşağıda bulunan formu eksiksiz doldurup bize gönderiyorsunuz,
 • Bizler koşullarını değerlendirip sana dönüş bildiriyoruz,
 • Sonuç olumlu ise satışa çıkacağı ön görülen mevcut ürünlerin birer numunesini bize gönderiyorsunuz,
 • Bu süre zarfında marka kimliğimize uygun mevcut ürünleri ve tasarlanacak yeni çalışmaları, üretim yöntemlerinizle gerçekleştiriyor ve verilecek ortalama stok sayısı için hazırlığa başlıyorsunuz,
 • Bizler bu süreçte tanıtım ve reklam faaliyetlerine başlıyor, ürünün satış rakamı, kalite önerileri ile gerektiğinde üretebileceğiniz yeni ürün önerileri ile destek oluyoruz.
 • Satışa çıktığı andan itibaren her sipariş için kar payının ön görülen sabit yüzde oranında ücretini ve belirlenen yüzdelik üretim maliyetini aylık düzenli olarak hesabında buluyorsunuz.

Bu süreçte her iki tarafa da düşen bazı sorumluluklar da oluşuyor. Bizler tasarladığınız ve ürettiğiniz, satışa çıkmış tüm ürünlerinizin, o ay var olan satış rakamlarını eksiksiz size bildiriyor, siz de yeni ürünler ve ürün satışta olduğu sürece üretimlere devam ediyorsunuz.

Bu çalışma biçimi için gerekli “şartlar ve koşullar” ile ilgili maddeleri ve “sözleşme” (formun sonunda bulunmaktadır) detaylarını, aşağıda ki formu eksiksiz doldurup gönderdiğiniz taktirde kabul etmiş sayılacağınızı da unutmamalısınız.

Bu bölüm çalışan veya kendi işini yapan kişiler için gereklidir.

Yalnızca Tasarımcımız olmak istiyorsanız bu bölümü doldurmanıza gerek yoktur.

CAPTCHA Resmi

Bu spamları önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

ANLAŞMANIN TARAFLARI 
 1. Bu anlaşma, yukarıda bahsi geçen kişi ve/veya kurumdan tasarım hizmeti ve tasarlanmış ürünlerinin satış kararını almak isteyen GeyiG Atölye arasında akdedilmiştir.
 2. Bu anlaşma yukarıda bahsi geçen kişi ve/veya kurum ile GeyiG Atölye arasında akdedilmiş olup üçüncü şahısları kapsayacak şekilde genişletilebilir. GeyiG Atölye, bahsi geçen kişi'nin bu anlaşma çerçevesinde kendisine sunduğu imkanları, bir yarar karşılığında üçüncü şahısların kullanımına veya yararına sunabilir. GeyiG Atölye bu imkanların tamamını veya bir kısmını kiralayabilir ya da satabilir.
VERİLECEK HİZMET
 1. Bir e-ticaret sitesi üzerinden satış hizmeti veren GeyiG Atölye, kişi veya kurumların kendi tasarımlarının üretimi, satışı, tanıtım çalışmaları, reklamları ve bunlar için harcanacak tutar ve geliştirilecek stratejiler ile satışı arttırıcı bilumum hizmetlerin gerçekleştirileceği bir sistemi kapsamaktadır. Bunun karşılığında tasarımcı, üretimini kendi yapmadığı taktirde, tasarımların yalnızca "GeyiG Atölye" adı altında sergilenebileceğini, tüm hak ve yükümlülüklerini GeyiG Atölye'ye devretmesini, satış üzerinden belirlenen yüzde (%) oranındaki kar oranı dışında herhangi bir hak ve/veya ücret talep etmeksizin, tasarımın sahibi olarak tasarlayan kişinin yayınlanmasını, tasarımların tüm haklarının GeyiG Atölye'ye devredilmesini kapsamaktadır.
 
 1. Verilecek hizmet aşağıdaki bileşenlerin bir ya da birkaçından oluşmaktadır:
(a) Ürün analizinin yapılması, tasarlanan ürünün, müşterinin öngörüleri ve araştırmaları neticesinde GeyiG Atölye markası altında piyasaya sunulup, sunulmayacağına sadece GeyiG Atölye karar verebilir.(b) Alınan hizmet yalnızca tasarım hizmeti ise, bu ürün veya ürünlerin üretimi için harcanacak masraf GeyiG Atölye tarafından karşılanacaktır. Üretimi tasarlayan kişi veya kurum tarafından gerçekleşecekse üretim için harcanacak masrafın, tasarlayan kişi veya kuruma ait olduğunu her iki taraf da kabul ettiğini beyan eder.(c ) Alınan tasarım hizmeti için ödenecek bedel; tasarımcının isminin yayınlanması, ürünün tanıtımı, reklamı, geliştirilmesi vb hizmet masraflarının karşılanması ile tüm vergi, gönderim, üretim maliyeti gibi diğer masraflar çıktıktan sonra kalan kar payından belirlenmiş yüzde (%) oranında satışta olan her ürün üzerinden satın alındığı ürün adedi kadar tasarımcısına verilmesi şeklinde gerçekleştiğini, her iki taraf da kabul ettiğini beyan eder.(d) Alınan tasarım hizmetinin üretimi hizmetin alındığı taraftan karşılandığı takdirde, tasarlayan tarafın kişi veya firma isminin yayınlanması, ürünün tanıtımı, reklamı, geliştirilmesi vb hizmet masraflarının karşılanması için tasarlayan tarafın öngördüğü satış rakamının üzerine koyulacak tüm vergi, gönderim, kar payı gibi diğer tutarlar için belirlenmiş yüzde (%) oranında fiyatı arttırabileceğini her iki taraf da kabul ettiğini beyan eder.(e)  GeyiG Atölye, alınan tasarım hizmetinin üretimi hizmetin alındığı taraftan karşılandığı taktirde, firmaya üretim masraflarının düşürülmesine yönelik öneriler ve kar oranlarını arttırıcı yaptırımlarda bulunabilir, belli bir fiyat aralığında alım fiyatıyla sınırlandırabilir ve bu durumların gerçekleştirilebilmesi için ortak çalışmalara gidilebilirliğini her iki taraf kabul ettiğini beyan eder. VERİLECEK HİZMETİN FİZİKSEL SINIRLARI 
 1. GeyiG Atölye tarafından, Tasarım hizmeti ve/veya üretimini gerçekleştirecek şahıs ve/veya kurumların, GeyiG Atölye'nin planladığı stratejiye göre fiziksel sınırlamalara tabi olabilir.
 
 1. Tasarım hizmeti ve/veya üretimini yapan firmanın yararlandığı veya yararlanmak istediği hizmetlerin bu sınırları aşması durumunda GeyiG Atölye ek ücret talebinde bulunabilir veya ek hizmet talebini reddedebilir.
HİZMET SINIRLAMALARI 
 1. Tasarımını hazırlamış olduğu ürün önerileri içeriklerinin ve göndereceği e-maillerin içeriklerinin sorumluluğu tamamen kendisine aittir. GeyiG Atölye siteye yazılan yazılardan ya da gönderilen maillerin içeriklerinden doğacak aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. GeyiG Atölye sadece e-ticaret sitesinin yayınlanacağı web alanını ve bu alanda gerçekleştirilecek imkanları kiralar, bu alanda veya sunucuda oluşabilecek tüm materyalin sorumluluğu hizmet alınan şahıs ve kuruluşlara aittir.
 GeyiG Atölye herhangi bir anda dışarıya sunduğu hizmetlerin bir kısmının ilgili yasalara aykırı amaçlar için kullanıldığı kanaatine varacak olursa, söz konusu durumun ilgili yasalara aykırı olmadığı anlaşılıncaya kadar, verdiği hizmeti, hizmet aldığı taraflara haber vermeksizin durdurabilir. Bununla beraber, GeyiG Atölye, sunduğu hizmetin taraflarca kullanılırken aşağıdaki sınırlamalara uyulmasını bekler. Hizmet aldığı kişi ve kuruluşların bu sınırlamalardan herhangi birine uymadığının belirlenmesi durumunda, GeyiG Atölye hizmet almayı/vermeyi durdurabilir ve Hizmet aldığı yukarıda ismi geçen kişi ve kuruluşların sınırlamaya uyulmaması nedeniyle uğradığı zararın tazminini isteyebilir. GeyiG Atölye bu anlaşma hükümlerine uymaması nedeniyle İlgili şahıs ve kuruluşların hizmeti durdurması halinde, yayınlanan ürünleri satıştan kaldırabilir; zararının karşılanması için geçerli bir tutar talebinde bulunabilir veya zararını karşılayacak kazanç neticesinde ürünleri satışta tutmaya devam edebilir.Ayrıca GeyiG Atölye tarafına sunulmuş tasarım önerileri, daha önce patentlenmiş ve/veya başka kişi ve/veya kuruluşlara ait olduğunu bilmek ve/veya analiz etmek zorunda değildir. Böyle bir durumun anlaşıldığı taktirde GeyiG Atölye hiçbir yükümlülük kabul etmez ve yalnızca tasarımı öneren kişi ve/veya kuruluşların hükmündedir. Gereken tüm yasal işlemler bu kişilere yönlendirilecek olup,  gerekli tüm bilgi, evrak ve dökümanları ilgili mahkemelere verileceğini de her iki taraf taahhüt eder. SINIRLAMALAR  
 1. (a) GeyiG Atölye'nin sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek bir veya bir çok kişiye, bu kişilerin istekleri dışında elektronik mesaj gönderilmesi,
 (b) GeyiG Atölye'nin sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek yayınlanacak veya gönderilecek bilgilerde, illegal, yanlış, yanıltıcı, hileli bilgilerin bulunması veya var olmayan ürün ve hizmetlerin sunulması ile GeyiG Atölye logo görselinin kullanılmaması,(c ) GeyiG Atölye'nin sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek gönderilecek elektronik postaların "gönderen" kısmında yanlış veya aldatıcı bilginin bulunması. Gönderilecek tüm elektronik postaların gönderen kısımlarında bu hizmeti kullanmaya yetkili kılınmış kişinin ismi ile GeyiG Atölye tarafından verilen hizmet kapsamında verilmiş veya bu kişinin kanuni olarak kullanma hakkına sahip olduğu bir başka elektronik posta adresi bulunmalıdır. "Gönderen" kısmında bulunacak elektronik posta adresi ulaşılabilir ve gerçek bir adres olmalıdır.(d) GeyiG Atölye ya da başka bir kurum ve kuruluş tarafından sunulan herhangi bir hizmetin, GeyiG Atölye'nin kullanma, erişme veya okuma yetkisine sahip olmadığı bir kısmına erişmeye çalışması, müdahale etmesi, erişmesi veya okuması tamamen kanun dışıdır. Bunu yaptığı tespit edilen tasarımcının mevcut tasarımların kullanım hakları GeyiG Atölye bünyesinde kalır, çalışma süreci iptal edilir ve müşteri bu hareketinden doğacak her türlü zararı tazminle yükümlüdür.(e) GeyiG Atölye'nin sağladığı hizmetler ile internet kullanıcılarına, pornografik materyaller; korsan yazılımlar sunulması.HİZMET BEDELİ
 1. GeyiG Atölye, çeşitli sınırlamalar ve tanımlar içerisinde kendisine sunduğu hizmetin bedeli olarak tasarım hizmeti aldığı kişi veya kuruluşlara satışın adet rakamına ait fiyat yüzde oranları listesi üzerinden ödeme yapacaktır.
 
 1. Tasarımın tanıtım ve üretim masraflarını GeyiG Atölye karşılar, satışa çıkan tasarımların satış adedi üzerinden ödenecek tutar taraflar arasında belirlenen tarihte yapılır. Seçilen tasarım ve ödeme planına göre, yeni dönemde yapılacak ödemeler, GeyiG Atölye tarafından en geç yeni dönemin başladığı tarihte yapılır. GeyiG Atölye ödemeyi, ilgili dönemin başladığı tarihten 5 gün sonra hala yapmamışsa, tasarım hizmeti veren kişi ve/veya kuruluş verilen hizmetlerin bir kısmını veya tamamını, ödeme yapılıncaya kadar durdurabilir. Ödeme yapıldığı takdirde taraflarca hizmete hemen devam edilmesi gerekmektedir. Tarafların söz konusu yükümlülüklerini yerine getirmemiş olması halinde iş bu sözleşme yazılı bir ihbar ile tek taraflı feshedilebilecektir.
 2. GeyiG Atölye, sunduğu hizmetin herhangi bir nedenle kesintiye uğraması durumunda, kabul edilebilir bir süre içerisinde duruma müdahale etmeyi taahhüt eder. GeyiG Atölye, hizmetin herhangi bir şekilde kesintiye uğramasından kaynaklanan, verilerin kaybolması, zarara uğraması, gecikmesi, yerine ulaşmaması, bilgiye ulaşılamaması (ve hizmetin kesintiye uğramasından doğabilecek diğer her türlü neden) dolayısıyla uğranılacak kayıplardan ve zararlardan sorumlu tutulamaz.
 
 1. GeyiG Atölye'nin kişi ve/veya kuruluşlara sunduğu hizmetler kullanılarak veya bu hizmetlerden yararlanarak Atölye'nin herhangi bir sistemine zarar verilmesi, veri kaybına veya bozulmasına neden olunması, Marka değerinde düşüş yaratması, zedelemesi, kirletmesi gibi durumlarda; karşı taraf, GeyiG Atölye'nin ödemiş olduğu meblağ (masrafların tamamı) başta olmak üzere bu olaydan doğan tüm zararını tazmin etmeyi kabul eder. Atölyenin bu olaylar kapsamında kanundan doğan tüm hakları saklıdır.
VERİ AKIŞI
 1. GeyiG Atölye, kendi önerdiği hizmet ve özelliklerde (Webmail, İstatistik...) gerekli görmesi halinde kimseye bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapabilir.
SÖZLEŞMENİN SÜRESİ 
 1. Sözleşme, internet üzerinden MÜŞTERİ'nin kabul ettiğini beyan ettiği tarihten itibaren geçen iki aylık deneme süresinin sonunda uygun olduğu kanaatına varıldığı takdirde, tarafların iş bu sözleşme hükümlerine aykırı hareket etmediği koşullar kapsamında birlikte çalışma yaptığı tüm süreçte geçerliliğini koruyacaktır.
.SÖZLEŞMENİN YENİLENMESİ VEYA SONA ERDİRİLMESİ 
 1. Taraflar, yeni bir anlaşmanın imzalanması halinde bu anlaşmanın geçersiz olduğunu beyan eder. Anlaşmanın yeni şekli bu adreste yayınlandıktan 10 gün sonra GeyiG Atölye'nin sunduğu hizmetleri kullanmaya devam ediyorsa bu, MÜŞTERİ'nin yeni hükümleri de kabul ettiği anlamına gelecektir. Tasarım hizmeti veren kişi ve/veya kuruluşların yeni anlaşmayı kabul etmemesi halinde, bu anlaşma da sona erer ve yeni anlaşma devreye girer. Değişikliklerin yürürlüğe girdiği tarihte tarafların durumu veya kullanımı yeni hükümlere aykırılık teşkil ediyorsa, her iki taraf da anlaşmayı sona erdirme hakkına sahip olur ve anlaşmayı sona erdirdiği takdirde satışa çıkmış ve çıkması için planlanmış tüm ürünlerin tasarımcısının isminin yayınlanması şartı ile tüm gelir ve hakları GeyiG Atölye'nin olduğunu her iki taraf da beyan eder.
 Tarafların iş bu sözleşme hükümlerine uymaması halinde GeyiG Atölye aldığı tasarım hizmetinin devamı için kişi ve/veya kurumlara uyarı yazısını dijital ortamda gönderir. Aykırılığın devam etmesi durumunda gerçekleşmiş tüm çalışmalar, tasarımcısının isminin korunması dışında tüm maddi ve manevi hakları GeyiG Atölye'ye geçer ve Tasarım hizmeti alınan kişi ve/veya kurumların anlaşması feshedilerek sözleşme dışında sözlü veya yazılı tüm konuşma ve anlaşmalar tamamen silinmiş sayılır. Bu tip sorunlarda GeyiG Atölye sorumlu tutulamaz. GeyiG Atölye’den hizmet almış herkes bu maddeleri kabul etmiş sayılır. 
 1. İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri, bu anlaşmadan doğacak anlaşmazlıkları çözmeye yetkili kılınmıştır.
 2. İşbu anlaşma 17 maddeden müteşekkil olup, taraflarca tamamen okunup tüm hükümleri kabul edilmiştir.